MLADEN KUŠEC U GRADSKOJ KNJIŽNICI
Povodom Mjeseca hrvatske knjige u četvrtak 15. listopada 2009. godine točno u podne organizirali smo susret s poznatim dječjim šaljivim piscem i novinarom Mladenom Kušecom.
Bio je predivan jesenski dan, početak Mjeseca hrvatske knjige.
Odazvalo nam se stotinjak djece i njihovih učitelja iz nekoliko obližnjih škola. Djeca su bila oduševljena i cijela interakcija s piscem je trajala sat vremena. Na mnogobrojne priče, pjesmice i pitalice-zagonetke djeca su spremno odgovarala. Bilo je veselo i glasno. Kroz smijeh se učilo, istraživalo i na taj način upoznalo našeg gosta, koji je svoje početke pisanja prikazao kroz zanimljive p
ričice i pjesme te nam na taj način otkrio svoje djetinjstvo i ljubav prema dječjoj knjizi i stvaralaštvu. Upoznali smo dragog nam gosta, veselili se s njim i smijali do suza.
U nadi da će nam u neko skoro vrijeme opet biti gost rastali smo se, s veseljem iščekujući novi susret.
Maja Vukina Bogović