Blagoslov obnovljenog raspela kod obitelji Gašpar

srp 11, 2016 by

Blagoslov obnovljenog raspela kod obitelji Gašpar

Zahvaljujući obitelji Gašpar koja je potaknuta predavanjem Vitomira Zamude o klanječkim raspelima, odlučila obnoviti ono u svome dvorištu, klanječki je kraj postao bogatiji za još jedno lijepo uređeno raspelo.

U subotu, 9. srpnja 2016., klanječki župnik p. Franjo Jesenović blagoslovio je novoobnovljeno raspelo uz koje su se ovom prilikom okupili mnogobrojni mještani, župljani i susjedi.

Vlasnici su izveli potrebne zidarske radove, Slavko Poslek limarske, Ivica Lunko stolarske, dok je korpus za kojeg se pretpostavlja da je rad Martina Someka, restaurirao Vitomir Zamuda. Maloj svečanosti doprinijeli su i članovi Puhačkog orkestra Mrzlo Polje, jednog od ponajboljih hrvatskih orkestara u svojoj kategoriji, te pjevački zbor Župe Navještenja B.D.M.

Nakon blagoslova okupljene je pozdravio domaćin Dragutin Gašpar, a potom je uslijedilo druženje uz srneći gulaš, roštilj i kolače koje su domaćini pripremili.

Related Posts

Tags

Share This