I u Klanjcu večeras svijetle VUKOVAR i ŠKABRNJA!

Večer uoči 18.studenog svijetlost svijeća obasjat će cijelu Hrvatsku u akciji «I u mom gradu Vukovar svijetli», a uz neizbrisivu sliku razorenoga grada i kolone iscrpljenih i beskrajno tužnih ljudi koji nakon mjeseci opsade napuštaju grad, treba se prisjetili i glasa Siniše Glavaševića koji je tih mjeseci preko Hrvatskog radija poručivao:
«Netko je dirao moje parkove, klupe na kojima su još urezana vaša imena, sjenu u kojoj ste istodobno i dali i primili prvi poljubac, netko je jednostavno sve ukrao jer, kako objasniti da ni Sjene nema? Nema izloga u kojem ste se divili vlastitim radostima, nema kina u kojem ste gledali najtužniji film, vaša je prošlost jednostavno razorena i sada nemate ništa.
Morate iznova graditi. Prvo, svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim, svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost. I nemojte biti sami u budućnosti.
A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad – to ste vi.”
Uz Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje na klanječkom Trgu Antuna Mihanovića upaljena su 32 vukovarske svijeće. Ispred spomenika Antunu Mihanoviću, u znak sjećanja i pijeteta, lampione u obliku vukovarskog vodotornja upalili su hrvatski branitelji, gradonačelnik Zlatko Brlek, predsjednica Gradskog vijeća Mirjana Slovenec s gradskim vijećnicima, predstavnici klanječkih dobrovoljnih vatrogasnih društava i ostalih klanječkih udruga i uz hrvatsku himnu minutom šutnje odali počast stradalim vukovarskim herojima, hrvatskim braniteljima i građanima koji nisu dočekali svoju slobodnu Hrvatsku.